Eezy Personnel Recruitment

Ilmoitushaku auttaa löytämään oikeat osaajat

Ilmoitushaku eli työpaikkailmoittelu on tärkeä osa organisaationne markkinointia. Oikein toteutettuna rekrymarkkinointi tavoittaa juuri oikeat osaajat, houkuttelee rekrytointiprosessiin mukaan ja samalla vahvistaa työnantajamielikuvaanne. Rakennetaan yhdessä juuri teidän näköisenne rekrymarkkinointikampanja!

Räätälöimme ilmoitushaun näkyvyyden tehtävään soveltuviin hakukanaviin. Työpaikkailmoitus voidaan julkaista verkossa laajasti eri rekrytointikanavissa, kohdennetusti sosiaalisessa mediassa, alakohtaisissa erityisforumeissa tai alueellisesti sopivimmissa printtimedioissa. Markkinointi suunnitellaan aina ilmoituskohtaisesti.

Ilmoitushaun prosessi

MÄÄRITTELY

Tehtävä ja organisaatioanalyysi sekä hakukriteerien määrittely

HAKUKANAVAT

Hakuilmoituksen laadinta ja parhaan mediakanavakokonaisuuden määrittely sekä aikataulutus

HAKUAIKA

Hakijoiden tiedusteluihin vastaaminen ja hakemusten läpikäynti

HAASTATTELUT
/ ARVIOINNIT

Väliraportointi toimeksiantajalle.

Soveltuvuusarvioinnit ja referenssitarkastukset

PÄÄTÖKSET

Loppuraportointi

Toimeksiantaja tapaa kärkiehdokkaat

Palkkaus- ja sopimusneuvottelut

Miksi Eezy Personnelin ilmoitushaku?

  • Meillä on yli 35 vuoden kokemus rekrytoinneista. Teemme vuosittain yli 500 vaativaa rekrytointia sekä yli 3 000 henkilöarviointia.
  • Ilmoitushaku on samalla työnantajan markkinointia. Laadimme laadukkaan ilmoituksen, joka aktivoi osaajat ja tukee organisaation brändiä. Oikein kohdennettu markkinointi tavoittaa oikeat osaajat ja takaa laadukkaan hakijajoukon.
  • Kiinnitämme erityistä huomiota hakijakokemukseen. Huippuluokan kokemus vahvistaa työnantajabrändiänne ja jättää ehdokkaalle positiivisen kuvan organisaatiostanne.
  • Rekrytointiprosessin kokonaishallinta toteutetaan GDPR-vaatimusten mukaisesti.

Voimmeko auttaa?

Meiltä saat parasta osaamista tärkeisiin valintoihin. Onnistu kanssamme! 

Johanna Ahola

Senior Executive Search Consultant

Myynti

Suorahaku ja rekrytointi

040 073 9308
johanna.ahola@eezy.fi

Ota yhteyttä

Kari Hakala

Senior Executive Search Consultant

Myynti

Suorahaku ja rekrytointi

050 339 7722
kari.hakala@eezy.fi

Ota yhteyttä

Tero Hassinen

Senior Executive Search Consultant

Myynti

Suorahaku ja rekrytointi

050 388 3039
tero.hassinen@eezy.fi

Ota yhteyttä

Petri Heikkinen

Executive Search Consultant

Myynti

Suorahaku ja rekrytointi

040 752 9776
petri.heikkinen@eezy.fi

Ota yhteyttä

Petri Häyrinen

Senior Executive Search Consultant

Myynti

Suorahaku ja rekrytointi

040 061 0702
petri.hayrinen@eezy.fi

Ota yhteyttä

Laura Jalasto

Executive Search Consultant

Myynti

Suorahaku ja rekrytointi

050 514 1188
laura.jalasto@eezy.fi

Ota yhteyttä

Antti Joutseno

Consultant Director, Executive Search

Myynti, Uudelleensijoitus

Suorahaku ja rekrytointi

040 541 0858
antti.joutseno@eezy.fi
Ota yhteyttä

Ulla Kauppi

Executive Search Consultant

Myynti

Suorahaku ja rekrytointi

050 466 1062
ulla.kauppi@eezy.fi

Ota yhteyttä

Jenni Kemppainen

Executive Search Consultant

Myynti, Suorahaku ja rekrytointi

050 330 1430
jenni.kemppainen@eezy.fi

Ota yhteyttä

Jorma Komulainen

Senior Executive Search Consultant

Myynti

Suorahaku ja rekrytointi

050 500 0005
jorma.komulainen@eezy.fi

Ota yhteyttä

Jonathan Laitala

Executive Search Consultant

Myynti

Suorahaku ja rekrytointi

Opintovapaalla
jonathan.laitala@eezy.fi

Ota yhteyttä

Ilpo Niemelä

Senior Executive Search Consultant

Myynti

Suorahaku ja rekrytointi

050 366 7708
ilpo.niemela@eezy.fi

Ota yhteyttä

Henna Pöri-Myllyniemi

Chief Business Officer

Uudelleensijoitus

044 767 1365
henna.pori@eezy.fi

Ota yhteyttä

Liena Silen

Senior Executive Search Consultant

Myynti

Suorahaku ja rekrytointi

040 482 6770
liena.silen@eezy.fi

Ota yhteyttä

Henri Soininen

Executive Search Consultant

Myynti

Suorahaku ja rekrytointi

045 353 3337
henri.soininen@eezy.fi

Ota yhteyttä

Seija Tolonen

Executive Search Consultant

Myynti

Suorahaku ja rekrytointi

040 525 4885
seija.tolonen@eezy.fi

Ota yhteyttä

Heidi Tuomikorpi

Executive Search Consultant

Myynti

Suorahaku ja rekrytointi

043 824 3261
heidi.tuomikorpi@eezy.fi

Ota yhteyttä

Antti Vimpari

Senior Executive Search Consultant

Myynti

Suorahaku ja rekrytointi

040 845 5584
antti.vimpari@eezy.fi

Ota yhteyttä

Yhteydenottolomake

Huomioithan, että emme vastaanota työhakemuksia yhteydenottolomakkeiden kautta.
Mikäli etsit töitä, liitythän Osaajayhteisöömme ja olemme sinuun yhteydessä, kun osaamistasi vastaavia rekrytointeja aukeaa.

Tutustu myös muihin rekrytointipalveluihimme: Suorahaku, Henkilöarviointi, Uudelleensijoitus ja Muutosturva.